Historia mody: Philipp Plein

Jego projekty kocha się lub nienawidzi. Ubrania z logo czaszki znane są na całym świecie, a ich autor Philipp Plein jest doskonałym przykładem tego, jak można osiągnąć zawrotny sukces na rynku mody. Tak zawrotny, że za kurtkę wykonaną ze skóry krokodyla i norek klienci są w stanie zapłacić 80 tysięcy dolarów! Poznaj historię człowieka, który przełamuje szablony i ramy narzucone przez otoczenie.

Philipp Plein - życiorys

Philipp Plein to niemiecki projektant, który urodził się 16 lutego 1978 r. w Monachium. Pochodzi z inteligentnej rodziny, a studia prawnicze porzucił na rzecz rozwoju swojego pierwszego biznesu jakim było projektowanie łóżek dla psów oraz stołów. Odziedziczony po dziadku majątek w wysokości 20 tysięcy marek przeznaczył na otwarcie firmy produkującej meble. W swoich projektach wykorzystywał wysokogatunkową skórę z krokodyla, a z resztek materiału, które zostawały mu po obiciu blatu projektował ekstrawaganckie torby. Zyskały one grono wielu wielbicieli! I w taki oto sposób, Philipp Plein postanowił wkroczyć do świata mody.

Przełomowym momentem w jego karierze były targi mody i designu w Dusseldorfie, które decydują o tym, co będziemy nosić w nadchodzącym sezonie. Podczas targów, Philipp prezentował meble, produkty dla psów oraz torby ze skóry - tylko w ciągu jednego dnia sprzedał swoje produkty za 100 tysięcy euro! Kwota robi ogromne wrażenie, prawda? Zachęcony sukcesem, w kolejnym roku postanowił wrócić w to samo miejsce, ale tym razem z poszerzoną ofertą. Na jego stanowisku można było obejrzeć i zakupić produkty dla dzieci, kobiet i mężczyzn - największą popularnością cieszyły się wówczas wojskowe kurtki ozdobione trupią czaszką z kryształów Swarovskiego. Ich cena była naprawdę zaporowa, ale mimo tego, sprzedał ich ogromną ilość. Przyniosły one Philippowi zysk w wysokości miliona euro! Kolejna lata działalności pokazują, jaki wszechstronny talent posiada projektant - potrafi zrobić coś, co sprzeda się w nakładach kilkunastu tysięcy sztuk i zarobić na tym ogromne sumy. Jak to zrobił? O tym w kolejnym akapicie.

Biznes oczami Philipp’a Plein’a

Za ogromny sukces marki odpowiada nowoczesne podejście projektanta do biznesu w modzie. Wykorzystuje on ogromny potencjał social media do promowania swoich ubrań - jako pierwszy umożliwił klientom zakup swoich produktów premium poprzez platformę internetową. Sam projektant przyznaje, że postawił na sprzedaż online wcześniej niż Gucci czy Hermes. Ogromny podziw wzbudzają również jego pokazy mody, które często organizowane są w dość nietypowych sceneriach jak np. w burdelu. Ogromne nakłady pieniędzy pochłaniają również efekty specjalne - wśród najbardziej pamiętnych pokazów marki wymienić można kowbojskie miasteczko, pokaz z oddziałem wojskowy, Monster Truck oraz skatepark.

Philipp Plein wie również, kto jest odpowiednią osobą do promocji jego kolekcji. W grupie sławnych osób, z którymi współpracował znajduje się m.in. Chris Brown, Lindsay Lohan, Snoop Dogg oraz 50 Cent. Znane osoby są znakomitym sposobem na promocję własnej marki - wielu ludzi ich naśladuje, dlatego też chcą nosić to co oni, a marce przynosi to ogromne korzyści finansowe.

Sprzedaż online oraz działania e-commerce rocznie przynoszą marce dochody rzędu kilku milionów dolarów.

Flagowe sklepy marki przesiąknięte są luksusem - zastosowane są w nich materiały najwyższej jakości, kryształy oraz marmury. Znakiem rozpoznawczym każdego sklepu marki jest duża kryształowa czaszka, która zdobi wejście do butiku. To kolejna rzecz, która przyciąga ogromne ilości klientów.

Produkty Philipp’a Plein’a w sklepie Outfit World Fashion

Poniżej znajdziesz kilka produktów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów online.

Topowy produkt marki - t-shirt z logo

To rzecz, która powinna znaleźć się w szafie każdej osoby, która lubi kolekcjonować produkty znanych marek. Trupia czaszka to znak rozpoznawczy marki - wysadzana jest kryształkami w różnych kolorach. W wielu projektach na ich tyle znajduje się dodatkowa aplikacja, która również wysadzana jest kryształkami, najczęściej w towarzystwie kolorowego napisu. T-shirty występują w wersji damskiej i męskiej.

PHILIPP PLEIN - BIAŁY T-SHIRT MĘSKI PHILIPP PLEIN - CZARNY T-SHIRT MĘSKI Z APLIKACJĄ CZASZKI

PHILIPP PLEIN - BIAŁY T-SHIRT MĘSKI "ROUND NECK SS FLAME"

PHILIPP PLEIN - CZARNY T-SHIRT MĘSKI Z APLIKACJĄ CZASZKI

 

Kurtka bomberka

To trend nadchodzącego sezonu wiosna - lato 2022. Kurtka wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego nylonu, a na lewej piersi znajduje się ozdobne logo w kształcie sześciokąta. Kurtka posiada ozdobny tkany kołnierzyk, mankiety i dolny ściągacz. To klasyczne i ponadczasowa rzecz, którą wykorzystasz na wiele okazji.

PHILIPP PLEIN - MĘSKA, CZARNA KURTKA BOMBER ,,NYLON JACKET''

PHILIPP PLEIN - MĘSKA, CZARNA KURTKA BOMBER ,,NYLON JACKET''

 

Spodnie dresowe

Od dłuższego czasu odzież domowa bije rekordy popularności. Nie chcemy nosić już po wyciąganych t-shirtów i szerokich, zniszczonych spodni - jeśli dres to tylko najwyższej jakości i najlepiej marki premium. Philipp Plein w swojej ofercie posiada kilkadziesiąt wzorów spodni dresowych, a każda para jest niepowtarzalna. Te spodnie dresowe posiadają na prawej nogawce motyw tygrysa i węża, który wykonany jest z kryształów górskich.

PHILIPP PLEIN - SPODNIE, DRESOWE MĘSKIE ,,SEVENTY EIGHT"

PHILIPP PLEIN - SPODNIE, DRESOWE MĘSKIE ,,SEVENTY EIGHT"

 

Opinia społeczeństwa co do marki założonej przez Philipp’a Plein’a są podzielone - jedni go kochają, inni nie widzą w ubraniach jego marki niczego szczególnego. Ale jednego nie można mu odmówić - inteligencji i tego, jak wykorzystuje swoje umiejętności w biznesie. Tworzy ubrania jakości premium, za które klienci są w stanie zapłacić kolosalne kwoty.

DARMOWE DOSTAWY Szybkie płatności Darmowe zwroty