Modne stylizacje na wakacyjną podróż

Jeśli czeka Cię wakacyjna podróż to ten artykuł jest dla Ciebie! Wyjaśnimy w nim dlaczego odpowiednio stworzona stylizacja jest tak ważna podczas kilkugodzinnego lotu, udzielimy Ci cennych wskazówek dotyczących jej tworzenia oraz pokażemy kilka produktów, które świetnie się w niej sprawdzą.

Stylizacja do samolotu - dlaczego tyle zamieszania wokół niej?

Kilkugodzinna podróż samolotem, czy samochodem potrafi zmęczyć. Siedząc tyle czasu w jednym miejscu chcemy czuć się komfortowo, wygodnie i swobodnie. Co więcej, nie chcemy aby podczas podróży było nam chłodno, czy wręcz odwrotnie gorąco, nie chcemy czuć potu i ucisku na swojej skórze. To właśnie z tych kilku powodów stworzenie odpowiedniej stylizacji na podróż jest tak ważne!

Nieodpowiednio dobrany strój do samolotu czy samochodu potrafi znacznie obniżyć komfort naszej podróży. Przylegające do naszego ciała sztuczne tkaniny takie jak np. jeans czy poliester mogą powodować ucisk lub nadmierne pocenie się, co jest strasznie trudne do zniesienia podczas tak długiej podróży. Problemem pasażerów samolotu są też często temperatury tam panujące, które są niższe od temperatury pokojowej, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Czy wiedziałaś (-eś), że niektóre linie lotnicze mają nawet swój własny dress code, który obowiązuje pasażerów samolotu? Warto się z nimi zapoznać, szczególnie jeśli będziesz korzystać z usług bliskowschodniego przewoźnika. Może się okazać, że na pokład samolotu zostaną wpuszczeni tylko pasażerowie, którzy mają założone kryte buty, długie spodnie, czy tuniki, które będa zasłaniać pośladki w legginsach.

4 uniwersalne wskazówki jak się ubrać na podróż

O tym, powinnaś (-ieneś) pamiętać wybierając stylizację na podróż samolotem/samochodem.

  1. Charakter podróży

Inaczej będzie wyglądać podróż klasą biznesową, a inaczej podróż międzykontynentalna z przesiadkami. Jeśli zaraz po przylocie czeka Cię ważne spotkanie to do samolotu wybierz stylizację w stylu smart casual. Pamiętaj, że kilka rzeczy możesz również spakować do bagażu podręcznego i ubrać je zaraz po przylocie.

Podróż między kontynentalna ma być przede wszystkim wygodna - jako turysta masz wiele możliwości. Pamiętaj jednak, że jest to środek transportu i Twój strój nie powinien wzbudzać kontrowersji wśród współpasażerów.

  1. Lokalne warunki pogodowe

Twoja stylizacja na podróż powinna być również uzależniona od pogody panującej na miejscu docelowym Twojej wyprawy. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie spakowanie kilku dodatkowych rzeczy (np. bluzy, lekkiej kurtki, czy krótkich spodenek) do bagażu podręcznego i ubranie ich w razie takiej konieczności.

  1. Wysoka jakość ubrań

Wybierając ubrania na podróż samolotem/samochodem zwracaj uwagę na ich skład. W podróży świetnie sprawdzą się naturalne tkaniny, które pozwolą Twojej skórze oddychać i nie będa Cię uciskać.

  1. Ubieraj się na cebulkę

Podczas podróży pogoda może płatać figle, podobnie może być z temperaturą panującą na pokładzie samolotu. Aby Twoja podróż była wygodna miej pod ręką kilka dodatkowych ubrań, które możesz założyć w razie potrzeby.

Propozycje stylizacji na wakacyjną podróż

Poniżej prezentujemy kilka ubrań, które warto zabrać ze sobą na wakacyjną podróż. Nasz przegląd podzieliliśmy na sezon letni i zimowy, co znacznie ułatwi znalezienie interesujących Cię wątków.

Wakacyjna podróż latem

Kompletowanie letnich stylizacji na podróż powinnaś (-ieneś) rozpocząć od wyboru spodni - powinne być one wykonane z miękkiej i przewiewnej tkaniny. Unikaj krótkich spodenek - na pokładzie samolotu może być Ci w nich za zimno. Dobierz do nich bluzę lub sweter, który zarzucisz na ramiona.

KENZO - CZARNA BLUZA DAMSKA TIGER Z BIAŁYM LOGO VERSACE JEANS COUTURE - CZARNA BLUZA DAMSKA Z KAPTUREM

KENZO - CZARNA BLUZA DAMSKA TIGER Z BIAŁYM LOGO

VERSACE JEANS COUTURE - CZARNA BLUZA DAMSKA Z KAPTUREM

 

Nasz tip: do bagażu podręcznego spakuj parę grubszych skarpet na wypadek gdyby Twoje buty niedostatecznie ogrzewały stopy.

Wakacyjna podróż zimą

Wybór stylizacji na zimową podróż wygląda podobnie jak na podróż letnią jednak materiały z jakich powinny być wykonane ubrania muszą zapewnić nam nie tylko komfort, ale też nas ogrzać. Spodnie powinny być wykonane z grubszej tkaniny. Warto mieć pod ręką dodatkową warstwę ochronną np. duży szal lub rozpinany kardigan, który będziesz mogła ubrać na bluzę, czy sweter.

Czego nie zakładać?

Często podróż kojarzy nam się z legginsami i obszernymi bluzami - to błąd! Wiele linii lotniczych nie życzy sobie, aby pasażerowie mieli na sobie obcisłe legginsy czy krótkie spodenki. Częstym błędem jest też zakładanie na kilkugodzinną podróż samolotem, czy też samochodem jeansów. Ich materiał jest na tyle sztywny i twardy, że może uciskać lub drażnić nasze ciało. Unikaj również dodatkowych - często zbędnych - akcesoriów, np. pasków z dużą klamrą, naszyte aplikacje ozdobne bądź guziki w niefortunnych miejscach).

Wakacyjna podróż to ekscytujące doświadczenie, dlatego nie powinnaś (-ieneś) dopuścić do tego, aby niewygodna stylizacja zepsuła Ci całą frajdę. Podczas podróży lepiej myśleć o tym, co pięknego czeka nas na miejscu, niż marzyć tylko o tym, aby w końcu zrzucić z siebie te niewygodne ubrania.

DARMOWE DOSTAWY Szybkie płatności Darmowe zwroty